News

Зустріч з Олегом Германом

14 березня 2019 р. з нагоди 205-ї річниці з дня народження великого Кобзаря у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського року відбулася зустріч з науковцем, письменником, громадським діячем Олегом Германом.

«Читаю Шевченка і лячно мені — у кожному слові сьогоднішні дні» – ці рядки стали квінтесенцією виступу Олега Михайловича, присвяченого пам’яті генія українського народу Тараса Шевченка. Кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, член Національної спілки письменників, заслужений діяч мистецтв України Олег Герман поділився з присутніми своїми думками про життя і творчість Кобзаря. Він переконаний, що Шевченко – взірець того, наскільки високо людина може піднятися над обставинами, якими б складними вони не були.

Олег Михайлович поділився спогадами про те, як Шевченко прийшов в його життя, показав маленький пожовтілий від часу «Кобзар», надрукований в 1943 році, який його батько проніс крізь німецькі і сталінські табори і який став родинною реліквією. Прочитав Олег Михайлович й уривки з листів Тараса Григоровича – і це теж було захоплююче цікаво, бо в них ми чуємо щирий голос людини, не трибуна, не пророка, а людини з її житейськими проблемами. Листи різні – веселі і сумні. Але головне – Шевченківські.

У фіналі літературно-мистецького дійства вірші Тараса Шевченка прозвучали у виконанні студентів і викладачів. Аудиторія відгукнулася щедрими оплесками, а директор тернопільського видавництва «Джура» Василь Ванчура подарував кожному виконавцю найсвіжіший примірник книги Олега Германа з автографом автора.За матеріалами пресслужби ТНМУДокладніще https://www.tdmu.edu.ua/2019/03/17/u-bibliotetsi-tdmu-vidbulasya-zustrich-z-olegom-germanom-prysvyachena-shevchenkivskym-dnyam/