“24 роки тому було відновлено державну незалежність України. 
                                                                               Зараз ми її відстоюємо.
                                                     Незалежність здобувається у боротьбі”.
                                    Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний
День Соборності України – це свято, що покликане нагадати про єдність і незалежність українського народу.
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!
      Книжкова виставка «Одна Єдина Соборна Україна», яка представлена в бібліотеці ТНМУ привертає увагу студентів університету та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу!
 
Олесіюк, Т.
Соборна Україна [Текст] : наукові розвідки і спомини / Т. Олесіюк ; упоряд. В. Сергійчук ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Центр українознавства. – Київ : Українська Видавнича Спілка, 2004. – 640 с.
 
 
Рубльов, О. С.
Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. [Текст] / О. С. Рубльов, О. П. Реєнт ; ред. В. А. Смолій ; Національна академія наук України, Інститут історії України НАН України. – Київ : ВД “Альтернативи”, 1999. – 320 с. : іл. – (Україна крізь віки ; т. 10).
     Десятий том 15-томного видання «Україна крізь віки» присвячений буремним подіям 1917-1921 рр., коли Україна вперше в ХХ ст. намагалася вибороти незалежність. Книга призначена для широкого кола читачів.
 
Грушевський, М.
Хто такі українці і чого вони хочуть [Текст] / М. Грушевський ; Товариство “Знання” України. – Київ, 1991. – 240 с.
Це збірка коротких описів життя відомих діячів української історії, які багато в чому визначили її перебіг. Державні лідери, вожді національно-визвольного руху, полководці та інші видатні особистості.
 
Лойко, С.
Аеропорт. Головна книга книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали [Текст] : роман / С. Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 344 с.
Сергій Лойко  “Аеропорт”  Це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. 
 
Шкляр, В.
Троща [Текст] : роман / В. Шкляр. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 417 с. 
Василь Шкляр “Троща” Це роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом і продовжують боротьбу, як і раніше.

 
Душею завжди з Україною [Текст] : про пам’ятний збірник на пошану українського правника та політолога Володимира-Юрія Даниліва / упоряд. В. Сергійчук ; КНУ ім. Тараса Шевченка, Центр українознавства. – Київ-Торонто, 2003. – 544 с.

 

 
Духовна велич України [Текст] : науково-публіцистичний збірник / упоряд.: І. Новиченко, Т. Кондрвтенко, А. Негрієнко. – Київ : Просвіта, 2004. – 248 с.
Мета даного видання – розкриття могутнього інтелектуального й духовного потенціалу української нації, висвітлення іі ролі у світовій історії, ознайомлення широкого загалу з неоціненним внеском, який зробили українці у культурній і науково-технічний розвиток людства.
 
Нагаєвський, І.
Історія Української держави двадцятого століття [Текст] / І. Нагаєвський . – Київ : Український письменник, 1993. – 413 с.
Книга доктора Ісидора Нагаєвського, написана в еміграції, висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії (1917-1921рр). На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною державою ще тоді.
 
Бойко, О. Д.
Історія України [Текст] : [навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів] / О. Д. Бойко. – 2-ге вид., доп. – Київ : Академвидав, 2004. – 656 с.
Це – друге видання посібника, який за нетривалий час здобув неабияку популярність у вищій школі. Студентів і викладачів приваблювали не тільки його компактність, лаконічність, а передусім концептуально-смислова самодостатність, оригінальне і разом з тим науково коректне мислення автора, розкуте і водночас тактовне слово.
 

Запрошуємо до перегляду!